Testy genetyczne jako baza leczenia onkologicznego w placówce medycznej OpraMed

Testy genetyczne to baza leczenia z zakresu onkologii w placówce medycznej OpraMed. Z ich wykorzystaniem można zdiagnozować nie tylko choroby onkologiczne, lecz też skłonności do ich pojawienia się. Terminy na badania wyznaczone są bezzwłocznie, co jest nad wyraz znaczące u chorych którzy zaniepokojeni są występowaniem objawów jakie świadczą o pojawieniu się choroby. Diagnostyce poddawane są nowotwory: nerek, płuc, jelita grubego, pęcherza moczowego, przełyku, trzustki, żołądka, tarczycy, piersi, jamy nosowo – gardłowej, skóry, bądź gruczołu krokowego. Materiał pozyskiwany jest z komórek krwi lub z wymazu z jamy ustnej. Kiedy tylko w wynikach badań wykryta będzie wyższa skłonność genetyczna na chorobę, chory może liczyć na leczenie w placówce.

Placówka proponuje: zastosowanie prewencji antyrakowej, wczesne wykrywanie, a także zatrzymanie rozwijania się schorzenia. Onokogenetyka to przykładowa z tych dyscyplin, jakie w tym miejscu są rekomendowane. Udostępnione testy pozwalają wykryć zmiany genetyczne w chromosomach albo w białkach osób poddających się badaniu. Zapisując się na zabieg, pacjent może dowiedzieć się, jak przyszykować się do wizyty.

Pracownicy placówki podkreślają, że wprowadzenie profilaktyki ma znaczenie w przypadku agresywnych postaci raka. Możliwe jest wyleczenie większości pacjentów, u jakich tylko na bardzo wczesnym etapie znaleziono komórki chorobowe. Kiedy w takim razie ktoś jest w grupie ryzyka, to musi zdecydować się na badanie. Poradnia onkologiczna, podobnie jak borelioza leczenie funkcjonuje na wysokim poziomie i dlatego opłaca się w to miejsce skierować.

Zajmie się ona udzieleniem porad chorym skierowanym przez innych lekarzy do tego miejsca. W poradni mają miejsce również wizyty kontrolne pacjentów wpisanych tuż po diagnozowaniu na leczenie w klinice. Wypromowana jest tu również edukacja medyczna oraz nawyki służące promocji zdrowia. Diagnostyka jest ważnym elementem funkcjonowania działającego na terenie Warszawy placówki.