Reguły diety śródziemnomorskiej – dietetyk podpowiada

Patrząc na chude modelki na zdjęciach bilbordów, z trudem nie popaść w kompleksy. I choć zdecydowana większość tych zdjęć została poddana komputerowej obróbce, to niemniej jednak każdy pod ich wpływem zaczyna patrzeć krytycznym wzorkiem na własne ciało. Szczególnie uciążliwe są zbędne kilogramy i dodatkowe centymetry w talii. Wolno co prawda ukryć je jakoś pod grubą warstwą ubrań, jednak wiosną, a szczególnie latem wszystko gwałtownie staje się zauważalne.

Dla dużej grupy ludzi ostatnią deską ratunku są doskonałe diety – jeśli potrzebujesz pomocy zobacz co proponuje doświadczony dietetyk. Swoją nazwę zawdzięczają temu, iż w niezmiernie prędkim czasie zezwalają zrzucić kilka jeżeli nawet nie więcej kilogramów. Każdy dzień takiej diety przewiduje parę lekkich posiłków. Przeważnie jednak dzienny limit kalorii nie przekracza 1200 kcal.

Wolno w związku z tym niesłychanie prędko schudnąć, jednak zaraz po diecie, kiedy tylko zwiększa się ilość spożywanych pokarmów, wynik rozpoczyna powoli stawać się coraz mniej widoczny. Niebezpieczeństwem jest też efekt jo-jo. Jeżeli tuż po diecie powróci się do dawnych nawyków żywieniowych, to waga niezmiernie prędko się powróci do stanu sprzed diety.

Świetna waga, szczupła sylwetka, wzorowe wymiary to marzenie wielu osób. Szczególnie obecnie, kiedy tak gigantyczny nacisk kładzie się na atrakcyjny, młodzieńczy wygląd. Obecne media kreują nowe kanony ciekawa. Niedoścignionym wzorem dla wielu kobiet, a w głównej mierze dla nastolatek jest niezwykle wysoka oraz wysmukła modelka. Patrząc na rozmaite zdjęcia, trudno nie popaść w kompleksy. Pod ich wpływem dużo osób zdecydowało się przejść na przeróżne diety.